جدیدترین اخبار شورا

25 سرمایه گذار ایرانی خارج نشین در راه خراسان شمالی

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور گفت: 25 سرمایه گذار ایرانی خارج نشین برای شرکت در نشست سرمایه گذاری که با حضور رییس جمهوری در خراسان شمالی برگزار می شود، به این استان سفر می کنند.

سیدجواد قوام شهیدی عصر شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار کرد: این گروه از سرمایه گذاران ایرانی خارج نشین امروز و فردا وارد فرودگاه بین المللی بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی می شوند.

وی اضافه کرد: این سرمایه گذاران در نشست رییس جمهوری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی که در روز 24 خرداد در بجنورد برگزار خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

قوام شهیدی افزود: مشارکت دهی سرمایه های ایرانیان خارج نشین در کشور در دولت تدبیر و امید با رایزنی و پیگیری شورای عالی امور ایرانیان خارج کشور، سازمان سرمایه گذاری و سایر سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط برنامه ریزی شده است.

رییس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور اظهار کرد: تاکنون تعدادی از این سرمایه گذاران ایرانی خارج نشین، در استان های کشور سرمایه گذاری هایی را در حوزه صنعتی و اقتصادی داشته اند که در آینده نزدیک با بهره برداری از این طرح ها شاهد شکوفایی این مناطق خواهیم بود.

قوام شهیدی میزان سرمایه های ایرانیان خارج از کشور را حدود دو هزار میلیارد دلار تخمین زد و ابراز امیدواری کرد با تسهیل قوانین و مقررات، ایجاد پنجره واحد و همکاری دستگاه های مرتبط، زمینه جذب آسانتر این سرمایه ها در داخل کشور فراهم شود.

وی مهمترین گام برای ایجاد همگرایی بین ایرانیان خارج از کشور را که حدود پنج میلیون نفر برآورد شده اند، تشکیل شبکه نخبگان ایرانی خارج از کشور اعلام کرد.

به گفته وی طرح مطالعاتی و کارشناسی تشکیل این شبکه برای گردهم آوری ایرانیان خارج کشور و هویت افزایی در بین این گروه از طریق شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در دست اجراست.

نوزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید فردا یکشنبه 24 خردادماه همزمان با سالروز حماسه 24 خرداد سال 92 به استان خراسان شمالی انجام می شود.