جدیدترین اخبار شورا

استاندار بر نقش پژوهشگران برای رفع مشکلات در مسیر توسعه کردستان تاکید کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در گفتگو با خبرنگار ما خواستار تشکیل کارگروهی به منظور بررسی پیشنهادهای پژوهشی بر مبانی رویکردها شد و گفت: در صورت تصویب بودجه کمیته علمی پژوهشی، بایستی با هماهنگی دفتر آموزش و پژوهش استانداری در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات به درستی برنامه ریزی شده و همان کمیته نیز مجری پژوهش را تعیین کند.

 

وی افزود: شورای استانی امور ایرانیان خارج از کشور با سه هدف کلی بحث ایرانیان مقیم خارج را دنبال می کند.

استاندار کردستان یکی از این اهداف را پیگیری و جلب سرمایه گذاری، برقراری ارتباط اقتصادی و استفاده از سرمایه این بخش از هموطنان در داخل کشوردانست و اظهار کرد: دومین هدف ما که برای تحقق آن تلاش می کنیم آن است که ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادری خود بیگانه نشوند زیرا این مهم می تواند امکان مناسبی برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی توسط این افراد در خارج کشور را فراهم کند.

 

زاهدی سومین هدف را بسیار مهم عنوان و با اشاره به اینکه علم سرمایه معنوی ایرانیان خارج از کشور است خاطر نشان کرد: برقراری ارتباط علمی با این افراد زمینه ورود سرمایه عظیم به استان را فراهم می نماید و در دراز مدت سبب توسعه استان خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات در مسیر برقراری ارتباط با هم استانی های خارج از کشور عدم اطمینان آنها از مورد تحت حمایت قرار گرفتن است، تصریح کرد: البته این موضوع تا حدودی طبیعی است و از راه های رفع این عدم اطمینان آن است که دستگاههای ذیربط از طریق افراد شناخته شده در داخل کشور با هم وطنان خارج ارتباط موثر برقرار کنند تا احساس اطمینان آنها افزایش یابد.

 

استاندار کردستان بر ضرورت پرهیز از پراکنده کاری در انجام امور اشاره کرد و گفت: پرداختن به فرصت های سرمایه گذاری باید در ستاد و پنجره واحد سرمایه گذاری به صورت مستمر پیگیری شود.

 

وی با تشریح نوع ارتباطی که باید با ایرانیان خارج از کشور برقرار شود، افزود: هدف از ایجاد رابطه با ایرانیان خارج از کشور برقراری یک ارتباط همه جانبه است و هدف ما در خارج از کشور همه کردستانی هایی هستند که در کشورهای دیگر مقیم شده اند.

 

زاهدی ایجاد و راه اندازی شورای استانی را گامی مثبت ارزیابی نمود و اظهار کرد: خوشبختانه با راه اندازی این شورا در استان کردستان اقدامات مناسبی برای فراهم کردن شرایط جذب و بازگشت کردستانی های مقیم خارج از ایران انجام شده و به تدریج تدابیر لازم برای جلب اعتماد آنها جهت حضوردر عرصه های مختلف در کردستان بوجود خواهد آمد.